تبلیغات
واژه بیدار - یادداشت های یک رئیس جمهور (2)

واژه بیدار - یادداشت های یک رئیس جمهور (2)

رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَ أَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَصیرًا

رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَ أَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَصیرًا

واژه بیدار - یادداشت های یک رئیس جمهور (2) رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَ أَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَصیرًا
وَ تِلکَ الاَیامُ نُداوِلها بَینَ الناس وَ لِیَعلم اللهُ الذینَ امَنوا وَ یَتَخِذَ مِنکُم شُهدا وَ اللهُ لایُحِبُ الظالمین
این روز گار را به اختلاف احوال میان خلایق می گردانیم که مقام اهل ایمان به امتحان معلوم شود و از شما مومنان آن راکه ثابت در دین است گواه دیگران کند و خداوند ستمکاران را دوست ندارد .


حالا دیگر فضای باز سیاسی از نظر و معیار برخی  آقایان مساعد شده و می توان از هر دری و ازهر کجایی سخن گفت .
امروز تمام توکل خود را جمع می کنیم و به سرمایه الهی ای که در دست داریم اکتفا میکنیم ، سرمایه ای از جنس ایمان به خدا و وعده های حقیقی اش . اگر روزگار ادبار و اقبال خود را به گروه هایی از مردم و سلایق نشان می دهد باید در سایه سار یک ارزش حقیقی که آن رضا به رضای الهی دادن و درک موقعیتی که در آن انسان باید با همه وجود ایمان و ارزش های انسانی خود را حفظ کند این شرایط را پشت سر گذاشت .

درعین حال هم ممکن است برای برخی نماز پشت سر اصولگرایان و ناهار بر سر سفره اصلاح طلبان طعم و رنگ خوش آیندی داشته باشد .

و اما بعد ؛ باید هم اینجا به جریان اصلاح طلب نیز گوشزد کنیم که اگر امروز شما با شعار تامین و ضمانت رفاه دنیوی مردم به میدان آمده اید ، آیا ضامن زندگی معنوی مردم و ایمانشان نیز هستید ، هنوز ذهن تاریخی ما جریان اهانت های مکرر اتاق فکر نشین های شما را به مقدسات مذهبی این ملت و کشور در دوره اول اصلاحات از یاد نبرده ، آن زمان نیز اگر شما شعار تامین رفاه مادی ملت را داشتید اما تامین امنیت معنوی و دینی مردم را زیر سوال بردید . جریان اصلاحات در دوره اول تسلط خود بر منابع و شاه راهای مدیریتی این کشور اعتبار معنوی بسیاری از اعتقادات این مردم را زیر سوال و شبهه برد و اکنون نیز دوباره با شعار تامین زندگی و رفاه مادی به میدان آمده .

امروز که کلید مدیریت کشور دوباره در دست شما قرار گرفته آیا اطمینانی هست که چهار سال آینده مردم کشور و به ویژه جوانان این مرز و بوم هم دارای رفاه مادی باشند و هو صاحب امنیت دینی و معنوی باشند . آیا اطمینان و ضمانتی وجود دارد که پس از گذشت 4 سال هم چنان این کشور به داشته های خود در انرژی هسته ای ببالد و یا اینکه افسوس از دست رفته های خود در سایت های هسته ای اش را خواهد خورد ؟

آیا جریان اصلاح طلب ضمانت می کند که پس از گذشت چهار سال اقتصاد ایران در جایگاه اصلی خود و در منزگاه چشم انداز بیست ساله قرار گرفته باشد ؟ یا اینکه تعادل در بازار (سکه وارز) برای همین چند روز اول انتخاب شما و جریان شما باشد و پس از گذشت مدتی مردم شاهد همان روند نزولی اقتصاد کشور باشند .

راستی یک  سوال اساسی برای ذهن برخی از مردم ما پیش آمده و آن این است که به نظر می رسد
بازار و اقتصاد کشور در دست عده ای سرمایه دار اصلاح طلب است که با روی کار آمدن جریان موردنظر و مطلوب خود قادرند قیمت سکه و ارز را پایین آورده و با کنار رفتن جریانشان قیمت ها را بالا برده و به نوعی انتقام عدم روی کار آمدن چهره های مطلوب نظرشان را از مردم بگیرند .

ایران گذرگاه امیال مادی و دنیوی عده ای سرمایه دار نیست که با روی کار آمدن جریانی که آنان بخواهند و سلیقه شان به آن تمایل داشته باشد اقتصاد کشور و رگهای حیاتی حیات یک ملت رانشانه بگیرند .  به راستی اگر امروز به فرض مثال به جای آقای روحانی آقای جلیلی و یا هر شخصی به غیر از ایشان که در حال حاضر نماینده جریان اصلاح طلب است روی کار آمده بود می خواستید چه انتقامی از این مردم و معیشت آنها بگیرید ؟

مردم ایران بسیار هوشمند و تیزبین هستند ، از این پس هر گونه تغییر در بازار و اقتصاد و معیشت این کشور می تواند در نقد آنها از دولت شما بسیار اثر گذار باشد . فکر نمی کنید همان سرمایه داران اصلاح طلبی که این گونه ظرف 24ساعت تا به این حد نرخ ارز و سکه را در بازار تنزل داده اند وارد بازی دو سر باخت شده اند .

بازی ای که در هر صورت بازنده آن جریان اصلاح طلب است که بازار اقتصاد کشور را دستمایه  بازیچه عده ای سرمایه دار هم سو با سیاست های خود قرار داده . از امروز مردم ما منتظر عدالت هستند عدالت در معیشتی که قول آن را داده اید ، نکند همان سرمایه دارانی که از شما حمایت کردند هرروز ثروتشان افزون تر شود و بقیه مردم نیز هرروز ضعیف و ضعیفتر گردند .

با وجودی که جناب آقای حسن روحانی در ظاهر از جریان اصلاح طلب نمی باشد اما سران اصلاح طلب از ایشان حمایت کرده و خود آقای روحانی نیز مکررا در روند تبلیغات انتخاباتی خود به این موضوع اذعان نموده اند . جناب اقای حسن روحانی شما امروز رئیس جمهور این کشور هستید اگر قرار باشد شما برنامه های دولت تدبیر و امید را که قول آن را به مردم داده اید به اجرا در آورید دیگر معنی نخواهد داشت که اجرا کننده برنامه های دولت هفتم و هشتم باشید . البته قصد قصاص پیش از جرم را نداریم و ماهم مانند همان افرادی که شما را به ریاست جمهوری انتخاب کردند امیدواریم شما واقعا اجرا کننده سیاست های دولت تدبیر و امید باشید  نه سیاست های دولتهای اصلاح طلب و سازندگی اگر قرار به تغییر است  و روی دادن جریانی نو ، ملت منتظر هستند این گوی و این میدان بسم الله .

این رانیز در انتها اضافه می کند که مردم ما روی رهبرشان حساس هستند اگر با او بودید مردم هم با شما خواهند بود اما اگر زاویه گرفتید مردم این کشور با هیچ کسی رو دربایستی ندارند .

امید که در سایه الطاف الهی همه ما خدمت گذار اسلام و ایران باشیم .

والعاقبة للمتقین


برگرفته از سایت چشمه سار


تاریخ : یکشنبه 26 خرداد 1392 | 02:03 ب.ظ | نویسنده : حریم حائر | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.